Letní sportovní olympiáda

Mezinárodní den dětí jsme oslavili sportem. Připravili jsme pro děti již tradiční Letní sportovní olympiádu, ve které si vyzkoušely nejrůznější sportovní dovednosti. Počasí nám přálo a tak nadšení a radost ze splněných disciplín byla pro děti i pro nás tou nejlepší odměnou.

Želvičky

K Mezinárodnímu dni želv - 23. 5. si Včeličky vyrobily krásné želvičky z PET lahví  a se studenty na pedagogické praxi nacvičily písničku Želva od skupiny Olympic :-)

Hurá na zmrzlinu!

Děti z oddělení Včeliček si vyrazily do města na zmrzlinu ....

Na návštěvě v Ornitologické stanici

V pátek 17. 5.elky navštívili ornitologickou stanici v Přerově. Dozvěděli se mnoho zajímavých informací např. o rorýsech a vyzkoušeli krmení mladých soviček :-)

Pro naše maminky

K svátku maminek děti z oddělení Včeliček navlékly dřevěné korálky pro maminky.

Čarodějná škola

V úterý 30. 4. se do naší školní družiny slétli všechny čarodějnice, čarodějové a strašidla ze širokého okolí. Vyzkoušeli jsme si své čarodějné vědomosti a dovednosti. Škoda jen, že nám počasí nepřálo a nemohli jsme naši čarodějnou školu uskutečnit na školní zahradě. I přesto jsme si to všichni užili a za naše snažení dostali koláček a samozřejmě "Výuční list v oboru čarodějnickém".

Foto zde:

Příprava na velikonoce

V Klubovně se s dětmi připravujeme na velikonoce, tvoříme kuřátka z papírových talířů, sejeme velikonoční osení a vyrábíme jarní kytičky z kousků látek. Podívejte se na nás :-)

Sladká kytička

K MDŽ jsme s dětmi v Klubovně vytvořili nejen pro maminky sladkou a voňavou květinu :-)

Valentýnské svícny

Jako dárek k Valentýnu jsme v Klubovně vyráběli svícny ....

Pomáháme ptáčkům v zimě

Nemyslíme jen na sebe , ale i na ptáčky, kteří v zimě mají více práce se sháněním potravy. Proto jsme jim s dětmi z oddělení Berušek připravili krmítka ze slunečnicových semínek.

Podívejte se PŘED ...

a PO:                               ... těm ale chutnalo :-)

Pohádkový karneval

V pátek 8. 2. pořádá školní družina POHÁDKOVÝ KARNEVAL, tentokrát se šaškem Hopsalínem. Děti se mohou těšit na soutěžní kvízy, tanečky i na balonkové odměny! Bude se konat v tělocvičně od 13:00 do 14:30 hodin. 

Při vyzvedávání dětí ze ŠD prosíme rodiče o trpělivost, děti se budou převlékat z kostýmů.             Děkujeme

Karnevalové škrabošky

Připravujeme se na karneval a v klubovně si vyrábíme masky a škrabošky na obličej. Použili jsme foukací fixy, glitry, peříčka a jiné ozdoby ... mrkněte se na nás :-) 

Jarní prázdniny

Prosíme rodiče, kteří mají zájem o ŠD v době JARNÍCH PRÁZDNIN (18. - 22. 2. 2019),

aby se přihlásili u příslušné paní vychovatelky nejpozději do ÚT 12. 2..

O tom, zda bude ŠD v době prázdnin v provozu, bude následně rozhodnuto dle počtu přihlášených dětí.

Podívejte se na sněhové hrátky, dovádění, stavění sněhuláků nejen na školní zahradě, ale i u přerovského rybníka s dětmi II. odd. - Ještěrky.

Krmítka pro ptáčky

I v zimě se staráme o ptáčky - vyrábíme a rozvěšujeme krmítka - děti z oddělení Žabiček.

Také v klubovně jsem tvořili krmítka, tentokrát ze šišek :-)

Turnaj - "Rychlé švihadlo"

V Klubovně jsme uspořádali mezi dětmi oblíbený turnaj "Rychlé švihadlo". Děti celý týden soutěžily v souvislých přeskocích přes švihadlo. Neuvěřitelně se za ten týden zlepšily. Ti nejlepší vyhráli a za své snažení získali diplom a drobnou odměnu. Foto zde:

Mráz maluje na okna

Vyzkoušeli jsme si novou výtvarnou techniku. Pomocí provázku a inkoustu jsme vykouzlili ornamenty, jako když mráz v těchto dnech maluje na okna. Podívejte se na "kouzelníky" z Klubovny.

Hrajeme si s vlastnoručně vyrobeným DOMINEM.

                                                                            Žabičky :-)

JO JO turnaj

V Klubovně proběhl v týdnu od 7. do 11. února JO JO turnaj. Soutěžící trénovali a překonávali jedním rekordem druhý. Účastníci soutěže i jejich výsledky byly úžasné. Podívejte se na průběh turnaje.

Prosíme rodiče, kteří mají zájem o ŠD v době POLOLETNÍCH PRÁZDNIN (PÁ 1. 2. 2019), aby se přihlásili u příslušné paní vychovatelky nejpozději do PÁ 18. 1. 2019.

O tom, zda bude ŠD v době prázdnin v provozu, bude následně rozhodnuto dle počtu přihlášených dětí.

Užíváme si sněhové nadílky!

Radujeme se ze sněhové nadílky, moc rádi si her na sněhu užíváme, válíme "maxi" koule, stavíme sněhuláky a jiné výtvory ze sněhu. Podívejte se na děti z oddělení Žabiček, Motýlků i ostatních oddělení.

Vánoční besídka

Ve všech odděleních ŠD jsme si s dětmi před Vánocemi uspořádali malou vánoční besídku. Připomněli si vánoční tradice a zvyky, zazpívali koledy, ochutnali cukroví (děkujeme za zaslané vzorky :-)) a rozbalili vánoční dárečky. V Klubovně nám přišly zahrát a zazpívat koledy děti z kroužku Flétniček. Podívejte se také jak proběhla vánoční besídka dětí z oddělení Berušek :-)

Přejeme všem krásné vánoce a mnoho zdraví a pohody v novém roce! 


Zvoneček pro štěstí

V pátek 14. 12. byly děti z oddělení Ještěrek na procházce spojené s prohlídkou vánočně vyzdobeného náměstí, kde si mohly zazvonit pro štěstí na zvoneček. Také jsme si prohlédli pěkný dřevěný betlém na Horním náměstí. 

Na betlém se byly podívat a na zvonek zazvonit  i děti z oddělení Žabiček :-)Děti z oddělení Žabiček si moc rády skládají puzzle ...

Vánoční tvoření

Všechna oddělení družinky se s dětmi pustila do vánočního tvoření. V Klubovně jsme kromě keramických svícnů vyráběli vánoční přáníčka a malé stromečky z borovicových šišek. Mrkněte se, jak se mám dařilo  :-)

ČERTOVSKÉ ODPOLEDNE

Ve středu 5. prosince se všichni čerti, čertice i andílci zapojili do pekelných disciplín. Trefovali se do pekelného kotle, prolézali pod řetězy, přeskakovali "ohýnek", váleli se v popelu a mnoho dalších. Určitě si to všichni náramně užili a zasloužili si malou odměnu .....

Foto zde:

Keramika

Pustili jsme se do tvoření z keramické hlíny. Vyráběli jsme dárek pro rodiče - vánoční keramický svícen. Děti z Klubovny byly moc šikovné a práce se jim dařila!

Jdeme do kina

V pátek 30. 11. půjdeme na filmové představení do kina Hvězda. Budou nám promítat pohádku "ČERTOVINY".  Ze školy odcházíme ve 12:50 hodin a předpokládaný návrat je krátce po 15. hodině (přibližně v 15:10 hod.).


Podzimní tvoření v Klubovně

V Klubovně jsme si vychutnali barvy podzimu a tvořili jsme podzimní stromy otiskováním listů a dýňová strašidýlka z okrasných dýní :-)

Foto zde:

Podívejte se , jak se dětem z oddělení Včeliček povedla housenka z listí i malí čertíci ...


Užíváme si krásné podzimní dny v přírodě - tentokrát v parku Michalov.

                                                            VážkyMalujeme, stříháme, lepíme, zkrátka tvoříme farmu plnou zvířátek

                                                                                Vážky :-)


Zvířátka ze statku

Na zvířátka do školní farmy SŠZe v Přerově se byly podívat i děti z oddělení Motýlků, Včeliček, Vážek i Žabiček .....


Země umění

Země umění,

přírodu nám celou,

jako malíř promění.

Do barev a tvaru kruhu,

použili jsme přírodniny všeho druhu.


Děti z oddělení Broučků a Berušek

Zvířátka

O zvířátkách bavíme se,

na výstavu těšíme se!

Kozy, ovce, koníčky

krmili jsme jablíčky.           Broučci a Berušky :-)

Dýňování v Beruškách

Zdobili jsme dýni na Halloweena,

nebyla to pro nás žádná dřina.

Strašidla jsme vytvořili,

pěkně jsme se pobavili!


Halloween ve Vážkách

I děti z oddělení Vážek si užili Halloween. Nejdříve jsme si vyrobili papírové masky a pak jsme se pustili do dlabání dýní. Vystavili jsme je na školní zahradě :-)

Halloweenské tvoření

Všechna oddělení naší družinky se pustila do halloweenského tvoření. Ve Včeličkách jsme vyrobili "bubáky bramboráky" a duchy. V Klubovně jsme vytvořili čarodějnice z papírových talířů, netopýry z pap. ruliček a nakonec vyřezali dýně, které jsme rozsvítili a přidali k těm na školní zahradě. Některé z našich výrobků budou v příštím týdnu zdobit naši školní jídelnu. Mrkněte se na nás :-)

Sova

Hledáš - li ta správná slova,

napoví ti moudrá sova.

Sama sedí, přemýšlí,

příběhy nám vymýšlí.                                 Berušky :-)

Podzimníček

Podzimníček už je tady,

nevíš - li si s něčím rady,

poradí ti, pohladí,

přírodou tě provádí.                                             Berušky:-)

Hrajeme si s kaštany

Děti z oddělení Ještěrek tvořily ve třídě koberec z kaštanů a ořechových skořápek. Poskládaly spoustu obrázků podle své fantazie. Moc je to bavilo! Foto zde:

Poznáváme stromy, hrajeme si a tvoříme i venku - tentokrát u MAJÁKU

                                                                             Vážky :-)

Rádi luštíme křížovky!

V klubovně moc rádi řešíme rébusy, hlavolamy a také luštíme křížovky. Tentokrát to byla podzimní křížovka na téma stromy.

Podzimní hrátky

Přesto, že si s námi podzimní počasí v tento den pohrávalo, uskutečnily se podzimní hrátky na školní zahradě. Přišlo mnoho rodičů se svými dětmi a mnozí se zapojili do dlabání dýní, zdobení papírové tašky bramborovými razítky, výroby "bubáka bramboráka", vyzkoušeli si běh "s větrem o závod", hod šiškou na cíl, poskládali si obrázek z kaštanů, vyluštili podzimní křížovku a vyzkoušeli si své znalosti o stromech. Odměnou za snahu byl všem účastníkům koláček s teplým čajem nebo kávičkou pro rodiče. Akce se povedla, děti i rodiče odcházeli spokojeni a věřím, že kromě podzimních výrobků si všichni odnesli i spoustu pěkných zážitků. Podívejte se :-)

PODZIMNÍ HRÁTKY

Školní družina zve ve středu 24. 10. od 15:30 do 16:30 hodin všechny děti i rodiče na "Podzimní hrátky " (tvoření, hry, soutěže) na školní zahradě. Více informací zde:

Těší se na vás kolektiv vychovatelek :-)

Přírodní tělocvična

Také děti z oddělení Vážek využívají nádherného podzimu a moc rády chodí do přírody. Nejen, že obdivují její krásy, ale také si tam rády zaběhají a zacvičí

Hrajeme si s kaštany

Na procházce si děti z oddělení Žabiček nasbíraly kaštany. Na školní zahradě pak skládaly různé obrazce související s podzimem. Podívejte se na naši "galerii podzimních obrazů".

Kapela

Vážky se pustily do muzicírování! Zpívali a zároveň hráli na Orffovy nástroje. Podívejte se na jejich kapelu. Velká škoda, že je nemůžete také slyšet ... přicházíte o velký hudební zážitek!

Oblíbené stavebnice

Jsme zdatní, tvořiví a plní fantazie. Stavíme různé stavby ze stavebnic a kostek. Podívejte se, jak to dětem z oddělení ŽABIČEK a KLUBOVNY krásně jde :-)

Soutěžili jsme v kvízu

Na školní zahradě jsme změřili své znalosti a dovednosti v poznávání listnatých stromů, jejich listů a plodů. Nebylo to vůbec jednoduché, ale nakonec jsme to zvládli a nejlepší z nás byli za své snažení odměněni. Foto zde:

Malujeme na kamínky

S dětmi z oddělení Včeliček jsme si na procházce kolem Bečvy nasbírali placaté kamínky, které jsme pak podle fantazie pomalovali :-)

Soutěžili jsme v kvízu "Co víš o houbách?"

Klubovna měla v pondělí 1. 10. soutěžní odpoledne. Na školní zahradě se děti mezi sebou utkaly ve vědomostním kvízu na téma "houby". Některé otázky a úkoly nebyly vůbec jednoduché. A tady už jsou zkušení houbaři, kteří v kvízu obstáli nejlépe. Vítězům gratulujeme!

Podzimní tvoření

Ve všech odděleních naší družinky jsme se pustili do veselého a barevného podzimního tvoření! Pod rukama našich dětí vznikají ježci, jablíčka, dráčci, hříbky, šnečci, barevné listy a spoustu dalších povedených výrobků. Nakoukněte s námi do oddělení Včeliček a Klubovny.

Byli jsme na houbách

Je právě houbařská sezóna, a tak jsme se i my v pátek 21. září vydali na výstavu hub do Klubu Teplo v Přerově. Ohromilo nás velké množství jednotlivých druhů. Vyzkoušeli jsme si rozeznávat druhy jedlé a nejedlé a ukázali si, které jsme již někdy v lese našli. Bylo to pro nás velmi zajímavé a poučné. Podívejte se na foto z oddělení Včeliček, Ještěrek, Berušek, Žabiček a Broučků :-)

Ředitelské volno ve čtvrtek 27. 9.

Děti, které mají zájem o ŠD v tento den, přinesou do pátku 21. 9. vyplněnou přihlášku. Je k vyzvednutí u třídních učitelů. Nezapomeňte prosím uvést, zda máte zájem o zakoupení oběda v tento den v plné ceně 54,-Kč. (Tuto platbu pošlete po dětech společně s přihláškou.)

Prosíme rodiče o velkou trpělivost při vyzvedávání dětí ze ŠD po obědě. 

Ve stejnou dobu obědvá ve školní jídelně více tříd najednou a oběd se tak může protáhnout i na 60 minut od skončení vyučování. Jestliže p. vychovatelka nezvedá ve svém oddělení telefon, je s dětmi stále v jídelně.

                                                                        Děkujeme za pochopení :-)